Felvételi

Amennyiben budapesti középiskolai fiúkollégiumot keresel, küldd el kitöltött jelentkezési lapodat, melyet a honlapról lehet letölteni!

Előzetes ismeretszerzésre, információcserére szüleiddel együtt a helyszínen is szívesen látunk, illetve telefonon: 06-1/3-208-209 számon felvilágosítást adunk.

Miért jobb a kollégium a bejárásnál?

• Mert a bejárás napi 2-4 órát vesz el a diák idejéből, így kevesebb jut a tanulásra, kikapcsolódásra, baráti kapcsolatok kialakítására.
  • Az iskolák növekvő tananyaga, továbbtanulás erősödő követelményei maguk után vonják a délutáni szakkörökön, gyakorláson való részvételt, így gyakran előfordul, hogy csak este érnél haza fáradtan, és másnapra még tanulni is kell.
  • A tanuláshoz szakszerű tanári és diáktársi segítséget biztosít a kollégium.
  • A kollégiumból minden hétvégén (péntek délután) haza lehet utazni, így a családi, baráti kapcsolatok sem gyengülnek.

Mit biztosít a Bolyai János Kollégium?

• 4-6 ágyas szobákban kényelmes elhelyezést (ágyneműt), teljes ellátást (benne napi három étkezést), tanulószobát tanári segítséggel.
  • Minden lakónak van saját, zárható szekrénye, asztala és polca.
  • Minden szobában hűtőszekrény.
  • Korszerű, felújított épület, zuhanyzó, mosdó és WC.
  • Az étkezést az iskola konyhája biztosítja. .
  • Kollégiumunkban működik:
  • könyvtár olvasóteremmel, internet hozzáféréssel, videóval,
  • klubhelyiség televízióval, DVD lejátszóval,
  • számítógépterem internet hozzáféréssel,
  • A sportolási lehetőségek kitűnőek:
  • sportköri és egyéb szabadidős sportfoglalkozásokra, focira, kosárlabdázásra, asztaliteniszre van lehetőség,
  • tornaterem, konditerem, sportpálya áll a diákok rendelkezésére.
  • A hagyományos rendezvények, előadások és kulturális programok (színház, múzeum, vetélkedők) otthonossá, színessé teszik a kollégiumi közösségi életet.

Elérhetőségeink:

• BMSZC Bolyai János Műszaki Szakgimnázium és Kollégium
  • 1134 Budapest Váci út. 21. Kollégium: 1134 Budapest Angyalföldi út. 2.
  • Telefon: 06-1/ 32-08-209 E-mail: zekejozsi@bolyai-szakkozep.hu

Budapest, 2017.