Beiskolázási ütemtervünk

Határidő

Feladat

2017.

szeptember 30. A Hivatal honlapján nyilvánosságra hozza a középfokú iskolák tanulmányi területeinek meghatározási formáját.
október 20. A tanulmányi területek belső kódjának meghatározása és megküldése a Felvételi Központnak
október 20. Felvételi tájékoztatóban kell nyilvánosságra hozni a felvételi eljárás rendjét és a felvételi tájékoztatót közzé kell tenni az intézmény honlapján.
november 15. A Hivatal közzéteszi az írásbeli felvételit szervező iskolák jegyzékét.
december 8. A nyolcadikosok jelentkezése a központi felvételi vizsgára.
december 13. Az iskola jelenti a Hivatalnak a központi írásbeli vizsgára jelentkezettek létszámát (feladatlap-igény)

2018.

január 20. Az általános felvételi eljárás kezdete.
január 20. 10,00 óra Központi írásbeli felvételi vizsga a 9. évfolyamra.
január 25. 14,00 óra Pótló központi írásbeli felvételi vizsga a 9. évfolyamra.
február  8. A tanulók értesítése az írásbeli felvételi eredményéről.
február 19. A tanulói jelentkezési lapok megküldése a középfokú iskoláknak és a tanulói adatlapok megküldése a Felvételi Központnak.
február 22. – március 13. Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében.
február 22. csütörtök Szóbeli meghallgatás (1.)
február 26. (hétfő) Szóbeli meghallgatás (2.)
február 27. (kedd) Szóbeli meghallgatás (3.)
március  14. A felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása.
március 21 – 22. A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolákban
március 28. A Felvételi Központ megküldi a jelentkezettek névsorát ABC sorrendben.
április 10. A Felvételi Központ kiegészíti az ideiglenes felvételi jegyzékben közzétett névsort.
április  13. A ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Felvételi Központnak.
április 20. A Felvételi Központ kialakítja a végeredményt és elküldi a középfokú iskolának (egyeztetett felvételi jegyzék)
április 27. A jelentkezők és az általános iskolák értesítése a felvételről, illetve az elutasításról.
május 7-18. Kötelező rendkívüli felvételi eljárás meghirdetése (90% alatti felvett létszám esetén)
május 7– augusztus 31. Az igazgató rendkívüli felvételi eljárást írhat ki.
május 18. A 2018. 05.18-ig megtartott rendkívüli felvételi eljárást meghirdető iskola igazgatója dönt a felvételi kérelmekről.
június 21-23. Beiratkozás a 9. évfolyamra.
június 26. (hétfő) Pótbeiratkozás a 9. évfolyamra.