A 133.tanév Bolyai-díjasa

Ficze Marcell

12.a osztályos tanuló

A BOLYAI DÍJ

Minden tanév végén az érettségi előtt álló évfolyam tanulói közül egy (kivételes esetben 2-3) tanuló részesülhet Bolyai-díjban.

A díj: Bolyai emlékgyűrű, emléklap.

A díj elnyerésének feltételei:

• Négy éven keresztül kiemelkedő tanulmányi eredmény: a 9-12. évfolyamon az év végi tanulmányi eredményeinek átlaga 4,6-nál magasabb.
  • A nyelvi előkészítő évfolyam elvégzése után a szakmacsoportos képzésben négy éven keresztül kiemelkedő tanulmányi eredmény: a 9-12. évfolyamon év végi tanulmányi eredményeinek átlaga 4,6-nál magasabb.
  • Közösségi munka, közéleti tevékenység iskolánk diákközösségének életében, vagy
  • Tanulmányi versenyen vagy iskolán kívül egyéb tevékenységi területen kiemelkedő teljesítmény nyújtása.

A díj odaítélésének módja:

• a félévi értékelő értekezleten az osztályfőnök név szerinti javaslatokat tesz,
  • az iskolai Diákönkormányzat egyetértési jogot gyakorol,
  • tanév végén a nevelőtestület szavazással dönt.